agnieszka@justlove.pl

W oczekiwaniu na maluszka – Baby Shower!

 

Jeszcze kilka lat temu mało kto słyszał o organizowaniu Baby Shower. Dzisiaj jest to coraz powszechniejsze. Baby Shower to spotkanie przygotowane przez kobiety, najczęściej rodzinę przyszłej mamy lub jej przyjaciółki. Jest to nie tylko święto maluszka, który ma niebawem pojawić się na świecie, ale i przyszłej mamy!

 

Tradycja Baby Shower wywodzi się z krajów anglosaskich i sięga wieku XVIII, kiedy to kobiety podczas kameralnych spotkań świętowały ciąże. Przyszłe mamy otrzymywały wówczas ręcznie wykonane upominki oraz wiele porad dotyczących dzieci. Był to prawdziwy deszcz prezentów! Stąd też wzięła się obecna nazwa – „Baby Shower” (w dosłownym tłumaczeniu „Dziecięcy prysznic”), czyli „Prysznic prezentów”.

 

Baby shower to jednak nie tylko prezenty, ale przede wszystkim radość ze wspólnego spotkania i celebracja szczególnego etapu w życiu kobiety, jakim jest ciąża. To dużo śmiechu, swobodne ploteczki, piękne dekoracje i pyszne jedzenie. Możemy zaskoczyć przyszłą mamę na wiele sposobów!

 

Spotkanie takie najlepiej zorganizować w ostatnich tygodniach ciąży, kiedy jest już pewność, że maluszek jest zdrowy, a mama cierpliwie czeka na jego narodziny. W Stanach Zjednoczonych przyjął się zwyczaj przygotowywania przez ciężarną listy z prezentami, które chciałaby otrzymać. W Polsce jest to bardzo rzadko praktykowane. Coraz częściej Baby Shower organizowane jest w tajemnicy przed przyszłą mamą, tak aby sprawić jej piękną niespodziankę!

 

Przed organizacją Baby Shower warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy się zorientować, czy przyszła mama nie jest przesądna i ucieszy się z takiej niespodzianki. Warto zadbać też o to, aby była dobrze przygotowana do  wspólnego świętowania. Odpowiednio zorganizowane Baby Shower będzie z pewnością pięknym wspomnieniem na wiele lat!

 

 

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z zorganizowanego przeze mnie Baby Shower, które było niespodzianką od grupy przyjaciółek. Edyta, przyszła mama, w prezencie otrzymała sesję zdjęciową, która była nie tylko fantastyczną zabawą, ale będzie przede wszystkim trwałą pamiątką z okresu ciąży. Przyszła mama dostała również kubeczek potwierdzający jej nowy status (kubeczki możecie znaleźć na stronie The Muggiest). Miałyśmy szczęście, bo podczas spotkania dopisały nie tylko dobre humory, ale i pogoda, co umożliwiło wykonanie pięknych zdjęć na łonie natury! Radość naszych bliskich jest największą satysfakcją!

 

Fot. Agnieszka Szczepaniak

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Instagram

Follow Me on Instagram