agnieszka@justlove.pl

Jak zorganizować wieczór panieński?

 
Zgodnie z tradycją wieczór panieński to pożegnanie wolności. Jednak przede wszystkim jest to święto kobiecości i przyjaźni. Taki wieczór to doskonała okazja, żeby zaskoczyć przyszłą Pannę Młodą i sprawić jej przyjemność poprzez przygotowane atrakcje!

 

Organizując wieczór panieński powinniśmy na samym początku zastanowić się, co najbardziej lubi i czym się interesuje przyszła Panna Młoda, która ma być najważniejszą osobą tego wieczoru. Bardzo często organizatorzy przygotowują atrakcje pod siebie, zapominając o upodobaniach swych przyjaciół. A to wielki błąd!

 

Przebieg wieczoru może być naprawdę różnorodny, zależy wyłącznie od naszej inwencji twórczej i zaangażowania. Możemy wybrać atrakcje sportowe, piknik na plaży, warsztaty z różnych dyscyplin, czy nawet wyjazd do wymarzonego miejsca (w Polsce i za granicą) przyszłej Panny Młodej.

 

Dobrym pomysłem jest wybór motywu przewodniego naszego wieczoru. Tutaj również mamy ogromne pole popisu, ponieważ możliwości są tysiące. Styl pin-up, boho, rockowy, marynistyczny, hippisowski, baśniowy, lata 20…. Możemy naprawdę zaszaleć! Najważniejsze, aby wszystkie elementy wieczoru były spójne, zaczynając od dekoracji, a kończąc na naszych stylizacjach. Przy wyborze motywu musimy mieć na uwadze preferencje osoby, dla której to wszystko robimy.

 

Jak powiadomić przyszłą Pannę Młodę, nie psując niespodzianki? To pytanie bardzo często zadają sobie organizatorzy wieczorów panieńskich, jak i kawalerskich. Możemy zrobić to np. w formie zaproszenia z samodzielnie ułożonym wierszykiem. Nakreślamy sytuację, jednak nie zdradzamy szczegółów. W wierszyku takim możemy naprowadzić ją na wybraną kolorystykę wieczoru, aby wiedziała jak się przygotować. Warto też uwzględnić spakowanie podręcznych rzeczy na ewentualny nocleg. Taka garść informacji z pewnością uspokoi naszą pannę 🙂

 

Warto pamiętać, że podczas wieczoru panieńskiego nie musimy prześcigać się w ilości atrakcji. Przede wszystkim chodzi o dobrą atmosferę i spędzenie czasu w gronie najbliższych koleżanek. Ciągły pośpiech, w którym żyjemy powoduje, że nie wymagamy od wieczoru panieńskiego szalonych atrakcji. Dlatego coraz większą popularność zyskują wieczory w stylu slow, w których najważniejsze jest wspólne spędzenie czasu, drobne gesty i przyjemności oraz długie rozmowy przy dobrym winie. Osobiście bardzo podoba mi się taka idea 🙂

 

Najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać przy organizacji wieczoru panieńskiego:
 

1. Priorytetem jest przyszła Panna Młoda. Przeanalizujmy jej zainteresowania, preferencje kolorystyczne i kulinarne. Chcemy przecież, aby zapamiętała ten wieczór na długo 🙂

 
2. Nie eksperymentujmy! Ślub zbliża się wielkimi krokami, nie chcemy więc narażać naszej panny na niepotrzebne kontuzje, ale i reakcje po niesprawdzonych zabiegach kosmetycznych. Mile widziana rozwaga!

 
3. Nie przesadzajmy z alkoholem! Konkursy, w których karą jest picie powinny odejść już do lamusa. Nie chcemy, aby wieczór ten kojarzył się ze złym samopoczuciem, ale przede wszystkim fantastyczną zabawą. Co więcej, nasza panna musi lśnić na ślubie i być naprawdę wypoczęta!
 

4. Przygotujmy krótką informację dla przyszłej Panny Młodej dotyczącą tego, co ją czeka. Nie zdradzajmy szczegółów, jedynie w wybrany sposób nakreślmy plan (rebus, wierszyk, obrazki). Dobrze wiemy, że kobiety uwielbiają niespodzianki, ale kiedy mają wszystko pod kontrolą 😉
 

5. Zaplanujmy wszystko odpowiednio wcześniej! Jeśli mamy atrakcje i zajęcia, które wymagaja rezerwacji, zróbmy to na kilka miesięcy przed wieczorem. Osoba, która zajmuje się organizacją na kilka miesięcy wcześniej powinna zorientować się, czy zaproszone przez przyszłą Pannę Młodą osoby mogą uczestniczyć w wieczorze w konkretnym terminie. Ustalcie termin, który przede wszystkim będzie pasował samej zainteresowanej oraz jak największej liczbie zaproszonych. Kolejnym krokiem jest ustalenie atrakcji i składki oraz terminu jej wpłaty. Dobre rozłożenie organizacji w czasie uchroni nas przed dodatkowymi problemami, jak np. brak miejsc.

 

6. Najważniejsze kwestie organizacyjne to:
– lista zaproszonych osób
– termin
– plan wieczoru z uwzględnieniem wszystkich atrakcji
– budżet
– termin wpłat składki
– terminy wpłat zaliczek na atrakcje
– informacje logistyczne dla pozostałych uczestniczek

 

Kiedy już wszystko jest gotowe pozostaje nam dobra zabawa i rozpieszczanie naszej przyszłej Panny Młodej!

 

 

 

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z wieczoru panieńskiego Kai, który został zorganizowany w stylu morskim. Nie zabrakło muszelek, kotwic i rekinów 😉 Podczas wieczoru królował głównie kolor niebieski i biały. Aby dodać lekkości swoim stylizacjom dziewczyny wyposażyły się w wianki, które podkreśliły dziewczęcość i dodały wiele uroku. Kaja swoim strojem idealnie wpasowała się w styl wieczoru, a zmienna pogoda pozwoliła nam na szczęście na wykonanie przepięknych zdjęć! Było dużo radości i śmiechu!

 

Fot. Aleksandra Graff Photography

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Instagram

Follow Me on Instagram