agnieszka@justlove.pl

Lata 20., czyli ślub w stylu Art Deco!

 

Większości osób styl Art Deco kojarzy się z filmem Wielki Gatsby. Produkcja ta, inspirowana książką Scotta Fitzgeralda, zabiera nas w lata 20 – pełne stylu, klasy i luksusu. Lata te to okres pełen zabawy, rozkwitu życia towarzyskiego, jazzu oraz szampana! To czas wystawnych przyjęć, przepychu i tańca. Ślub i wesele stylizowane w temacie Art Deco z pewnością będzie niesamowicie eleganckie i szykowne!

 

Styl ten możemy wprowadzić w wielu elementach naszej uroczystości. Warto zadbać o odpowiednią oprawę sali weselnej nadając jej charakteru lat 20., ale także o oprawę muzyczną. Co nie oznacza oczywiście, że przez całą noc musi być grana muzyka z tamtego okresu. Można wprowadzić gości w odpowiedni nastrój jednym  charakterystycznym setem na początku przyjęcia weselnego lub oryginalnym mini-koncertem w trakcie zabawy.
Jeśli bardzo chcemy odtworzyć lata 20 możemy poprosić naszych bliskich o odpowiednie stroje. Nie każdy jednak może chcieć się przebrać. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie przy wejściu do sali elementów charakterystycznych dla tego okresu: długich damskich rękawiczek, opasek na włosy, cygaretek, męskich kapeluszy, tak aby każdy z gości mógł przyozdobić się w wybrany element.

 

Zapraszam Was do czarującego świata mieniącego się złotem, drobinkami brokatu i kosztownej biżuterii! Czeka na Was potężna dawka inspiracji rodem z lat 20!
 

Przestrzeń/sala weselna
 

Oczywiście do uroczystości w tym stylu najlepiej będzie nadawała się elegancka sala pałacowa lub hotelowa. Mile widziane są wysokie, wręcz monumentalne przestrzenie. Może być to nawet dość ciemna przestrzeń, której będziemy mogli nadać niepowtarzalnego klimatu poprzez dekoracje światłem.
 

 

Stylizacja Pary Młodej
 
Tutaj mamy ogromne pole do popisu! Ważne, aby było elegancko i szykownie. W dobrze sukni ślubnej wskazana jest prostota, można za to zaszaleć z dodatkami- pióra, koronki, opaski, długie rękawiczki, sznury pereł. Osobiście jestem zakochana w stylizacjach z lat 20!
 
Wielki Gatsby to również wielkie możliwości ozdób do włosów-od długich welonów po opaski i koronki. Charakterystyczne fale na włosach z pewnością nabiorą charakteru przy takich ozdobach.
 
Nie zapominajmy też o wyjątkowym makijażu – mocno podkreślonym oku z kreską i wyrazistych ustach, bardzo często czerwonych i namalowanych w kształcie serca. Do tego jasna, alabastrowa cera. Makijaż lat 20. nadawał kobietom wręcz teatralnego wyglądu.
 
Dla Pana Młodego odpowiedni będzie garnitur w kolorze czarnym, a nawet białym! Można pokusić się również o dobór tak charakterystycznych dla tej epoki butów, jak tzw. jazzówki. Efekt gwarantowany!
 

 

Dekoracje
 

Ma być elegancko i luksusowo. Efekt taki najlepiej uzyskać poprzez kolory takie jak złoto i czerń. Do tego tak charakterystyczna dla stylu Art Deco geometria i pióra. To must be imprezy w stylu lat 20! Warto zdecydować się również na okrągłe stoły,  a nawet złote obrusy, które niewątpliwie dodadzą szyku. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie ekskluzywnego drink baru z whisky, szampanem i pięknymi kryształami! Do tego detale nawiązujące do epoki, jak np. stara maszyna do pisania, czy gramofon! I obowiązkowo złote, eleganckie krzesła…

 

 

Papeteria
 
Ważnym elementem dekoracyjnym jest papeteria, która powinna być spójna ze stylistyką uroczystości. W tym przypadku nieodłącznym elementem papeterii będzie złoto i czerń, ale i wszechobecne formy geometryczne! Zaproszenia, winietki, czy też plan stołów mają wyglądać niezwykle elegancko i luksusowo!

 

 

Słodkości
 
Warto pomyśleć o zorganizowaniu candy baru wpisującego się w styl lat 20. Złoty obrus, wysokie naczynia, sznury pereł, kryształy i eleganckie słodkości w kolorach złota i bieli… Nie tylko smacznie, ale i pięknie! Do tego spektakularny tort!
 

 

Nie wiem, jak Wy, ale ja mam ochotę już się przebrać i wyruszyć na wspaniałą zabawę w stylu lat 20. Jestem zakochana w złotych dekoracjach, niepowtarzalnej elegancji i niezwykle kobiecych kreacjach! Może ktoś z Was zdecyduje się na ślub w stylu Wielki Gatsby? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Instagram

Follow Me on Instagram