agnieszka@justlove.pl

Papeteria ślubna

Zimą na blogu pojawił się post o przygotowaniu zaproszeń. Dzisiaj postanowiłam nakreślić Wam temat pozostałych elementów papeterii, które są jedną z ważnych części oprawy stylistycznej ślubu i wesela. Papeteria to mnóstwo różnorodnych elementów jak winietki, menu, plan stołów, zawieszki (naklejki) na alkohol, karteczki na upominki dla gości, numeracja stołów, dodatkowe tabliczki i plakaty, czy też księga gości.
 

Ważne, żeby wszystkie wyżej wymienione detale były spójne i nawiązywały do koncepcji/motywu przewodniego ślubu. Warto także zwrócić uwagę, aby pozostałe elementy papeterii nawiązywały do zaproszenia, które było dla gości zapowiedzią i wyznaczeniem stylu, którego mogą się spodziewać w tym dniu.
 

Nawet jeśli macie ograniczony budżet i nie chcecie wydawać fortuny na papeterię wiele elementów możecie przygotować własnoręcznie. Ogranicza Was tylko wyobraźnia! Poniżej możecie zobaczyć propozycje na dodatki papeterii.
 

Winietki
Coraz więcej par decyduje się na oryginalne winietki wykonane z przeróżnych materiałów. Jeśli jednak jesteście zwolennikami klasycznych drukowanych tutaj również macie duże pole do popisu. Najbardziej standardową formą są składane winietki stojące. Poza nimi mogą być też te pojedyncze do położenia na talerzu, przyczepienia klamerką do kieliszka lub też do włożenia w mały drewniany pieniek czy też nawet szyszkę!
 


 

Menu
Jeśli wybieramy menu drukowane mamy dwie najczęstsze opcje- menu pojedyncze leżące, które dostaje każdy gość na swój talerz bądź też menu składane stojące, które stawiamy w równych odstępach na stole, tak aby każdy gość miał do niego dostęp. Menu stojące może być zarówno składane, jak i umieszczone np. w drewnianej podstawce, korku od wina lub ramce.
 


 

Plan stołów
W ostatnim czasie królują plany stołów stworzone z pojedynczych kartek, które szczególnie pasują do ślubów naturalnych, rustykalnych. Wówczas możemy je np. przypiąć klamerkami do drewnianej ramy lub podkładki. Zdecydowanie bardziej elegancki będzie plan stołów w formie jednego plakatu, który możemy umieścić w eleganckiej ramie. Taki plakat także możemy zastąpić pojedynczymi kartkami, które umieścimy na ładnym tle (np. brystolu) i oprawimy pasującą do całości ramą.
 


 


 

Zawieszki/naklejki na alkohol
Kolejnym elementem są ozdobniki alkoholu weselnego, w formie zawieszek lub naklejek. Możemy umieścić na nich samodzielnie stworzone, zabawne teksty lub grafiki.
 


 

Podziękowania dla gości
Jeśli decydujecie się na drobne prezenciki dla gości, warto pomyśleć o choćby najprostszej karteczce z wybranym przez Was tekstem, podziękowaniem. Taka zawieszka to niewielki koszt, a z pewnością goście docenią ten gest.


 

 


 

Numery stołów
Przygotowując plan stołów niezbędne są numery, które oznaczą poszczególne stoły. Pamiętajcie, że niekoniecznie muszą być to cyfry- w zależności od motywu ślubu mogą być to nazwy różnych krajów, miast, Waszych ulubionych filmów czy bajek. Numery stołów można umieścić w ramkach nawiązujących klimatem do całej stylizacji.
 


 

Dodatkowe tabliczki i plakaty
Aby urozmaicić dekoracje można stworzyć również dodatkowe tabliczki, np. na słodki stół, na stolik z księgą gości, do strefy chilloutu, etc. Z pewnością podkreślą charakter imprezy i będą kolejnym ciekawym detalem. Poza tym gości weselnych może witać specjalnie stworzony plakat na tę okoliczność. Ciekawym rozwiązaniem są również wszelkiego rodzaju girlandy z proporczyków.

 


 


 

 

Photo credits: Style Me Pretty, Pinterest, Pinterest, MODwedding, Style Me Pretty, Wedding Forward, HappyWedd, Notonthehighstreet.com, Pinterest, Fab Mood, Pinterest, Pinterest, The Wedding Playbook, Whimsical Wonderland Weddings, Bloglovin’, Style Me Pretty, Notonthehighstreet, Style Me Pretty, Pinterest, Wedding Chicks, Pinterest, Pinterest, Twobirds Bridesmaid, Boho Weddings & Life, Evermine, Pinterest, Something Turquoise, Pinterest, Pinterest, Chic Vintage Brides, Deer Pearl Flowers, Pinterest, Pinterest, Style Me Pretty, Deer Pearl Flowers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Instagram

Follow Me on Instagram