agnieszka@justlove.pl

Pomysły na winietki!

Winietki są bardzo ważnym elementem uroczystości weselnej. Służą nie tylko do sprawnego usadzenia gości, ale także mogą stanowić piękną dekorację. Myśląc o winietkach wiele par wyobraża sobie klasyczne, stojące kartoniki. Jednak coraz częściej się od nich odchodzi na rzecz o wiele ciekawszych rozwiązań. Pamiętajcie, że do zrobienia winietek można wykorzystać wiele różnorodnych elementów! Szczególnie pomocna jest natura, która oferuje nam liście, szyszki, muszle, a nawet piórka! Ważne, aby wymyślone przez Was winietki pasowały do całościowej koncepcji wesela i były czytelne, aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania na sali.
Poniżej znajdziecie różnorodne pomysły na wykonanie winietek. Ograniczeniem jest tylko Wasza wyobraźnia!

 

1. Rustykalne winietki – w przyjęcia w stylu boho/rustykalnym idealnie wpasują się winietki wykonane z tego, co oferuje nam natura. Do wyboru mamy szyszki, liście, małe plastry drewna, czy też zboża.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Owocowe winietki – owoce są również doskonałym pomysłem na oznaczenie miejsc gości. Mogą być to jabłka, gruszki, a nawet cytryny. Najlepiej sprawdzają się twarde owoce, które nie zmiękną pod wpływem temperatury. Co więcej, taka winietka stanowi zarówno upominek dla gości. I to bardzo smaczny!

 

 

 

 


 

3. Morskie winietki – jeśli jesteście miłośnikami morskich klimatów możecie zdecydować się na wykorzystanie większych muszli, buteleczek z piaskiem, a nawet statków z papieru! Efekt z pewnością będzie niesamowity.

 

 

 

 

 


4. Słodkie winietki – do wykonania winietek nadają się również wszelkiego rodzaju słodkości- makaroniki, eleganckie czekoladki, czy też lizaki. Podobnie jak w przypadku owoców, taka winietka będzie od razu pysznym prezentem dla gości!

 

 

 

 

5. Korkowe winietki – korki od wina również mogą posłużyć nam do zrobienia winietek. Świetnie wkomponują się w przyjęcia w stylu włoskim lub francuskim!

 

 

6. Serduszka w roli głównej – winietki w kształcie serduszek mogą zostać wykonane z drewna lub gipsu. Pomalowane na biało pięknie uzupełnią imprezy w stylu vintage. Serduszko takie najlepiej będzie się prezentowało na eleganckiej serwatce.

 

 

 

7. Napisy na talerzach– jednym z ciekawszych pomysłów są również imiona w formie napisów położonych na talerzach. Fikuśne czcionki nadadzą wystrojowi lekkości i charakteru!

 

 

 

Rzeczy, które możemy wykorzystać na winietki jest naprawdę wiele. Nie bójcie się nieszablonowych rozwiązań!

 

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że powyższe zdjęcia przekonały Was do tego, że warto wybierać niekonwencjonalne rozwiązania, które będę piękną dekoracją sali, z pewnością zapadną gościom w pamięć, a nam samym przyniosą dużo radości!

 

Photo Credits: DIY Wedding – DIY Weddings Magazine & Blog, Rustic Wedding Chic, Confetti Daydreams: Wedding Blog, Boho Weddings for the Boho Luxe Bride, Deer Pearl Flowers, The Wedding of My Dreams, MODwedding, MODwedding, John Li Photography, Rock My Wedding, Martha Stewart Wedidngs, Style Me Pretty, Style Me Pretty, Confetti Daydreams: Wedding Blog, MODwedding, You & Your Wedding, Belle The Magazine, Pinterest, Amber Marie Photography, Perfect Wedding Guide, Ruffled Blog, Pinterest, Manta Makes: Personalised Gifts, Perfect Wedding Guide, Boho Weddings for the Boho Luxe Bride, Notonthehighstreet.com, Notonthehighstreet, Style Me Pretty.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Instagram

Follow Me on Instagram