Makijaż próbny – dlaczego warto

Wiele Panien Młodych zastanawia się, czy warto zdecydować się na próbny makijaż ślubny. Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie tak! Poniżej znajdziecie kilka argumentów, które powinny Was do tego przekonać.

Możliwość wprowadzenia zmian bez presji czasu

Próbny makijaż pozwoli nam na spokojne dobranie odpowiednich kosmetyków, pasujących do typu urody i cery Panny Młodej. Niejednokrotnie to, co nam się podoba i jest największym krzykiem mody zupełnie nie pasuje do nas. Doświadczona makijażystka z pewnością będzie mogła to zweryfikować i ewentualnie zaproponować alternatywną wersję. Niestety w sam dzień ślubu może nie być już na to czasu.

Fot. Ola Iwanowska Fotografia

Zapoznanie się z makijażystką i jej umiejętnościami

Podczas wykonywania makijażu niezwykle ważna jest atmosfera. O ile przyjemniej oddać się w opiekę profesjonalistki, która swoim zachowaniem potrafi również rozluźnić atmosferę i odstresować Pannę Młodą. Makijaż próbny jest doskonałą okazją do zweryfikowania stylu bycia makijażystki, jej podejścia do  klientów, a co najważniejsze zdobytych umiejętności.

Sprawdzenie kosmetyków/reakcji uczuleniowych

Nawet jeśli nie jesteśmy alergikami niektóre produkty/kosmetyki mogą wywołać podrażnienia i zaszkodzić naszej cerze. Żadna Panna Młoda nie chciałaby takiej niespodzianki w dniu ślubu, rozsądniej więc wypróbować dane kosmetyki podczas makijażu próbnego. Makijażystka też będzie wiedziała wówczas, na jakie produkty reagujemy najlepiej, a na jakie mniej.

Trwałość makijażu

Makijaż próbny stanowi także okazję do sprawdzenia trwałości makijażu. Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie go przed wieczorem panieńskim lub inną uroczystością, która pozwoli odzwierciedlić warunki weselne (długi czas trwania, tańce, etc.).

Komfort i spokój ducha

W dniu ślubu najważniejszy jest przede wszystkim spokój i radość Pary Młodej. Nie powinno być wówczas miejsca na stres i wątpliwości. Decydując się wcześniej na próbny makijaż ślubny Panna Młoda w dniu ślubu czuje się pewnie i wie, że nic jej nie zaskoczy. A taki spokój ducha jest bezcenny!

Mam nadzieję, że przekonałam Was do wykonania próbnego makijażu ślubnego. Wizerunek Panny Młodej jest jednym z najważniejszych elementów w tak ważnym dniu. Dlatego warto go dobrze przemyśleć i nie pozostawiać nic przypadkowi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *