Papeteria ślubna

Na blogu jest już post o przygotowaniu zaproszeń. Tym razem postanowiłam nakreślić Wam temat pozostałych elementów papeterii, które są jedną z ważnych części oprawy stylistycznej ślubu i wesela. Papeteria to mnóstwo różnorodnych elementów jak winietki, menu, plan stołów, zawieszki (naklejki) na alkohol, zawieszki/karteczki na upominki dla gości, numeracja stołów, dodatkowe tabliczki i plakaty, czy też księga gości.

Ważne, żeby wszystkie wyżej wymienione detale były spójne i nawiązywały do koncepcji/motywu przewodniego ślubu. Warto także zwrócić uwagę, aby pozostałe elementy papeterii nawiązywały do zaproszenia, które było dla gości zapowiedzią i wyznaczeniem stylu, którego mogą się spodziewać w tym dniu.

Nawet jeśli macie ograniczony budżet i nie chcecie wydawać fortuny na papeterię wiele elementów możecie przygotować własnoręcznie. Ogranicza Was tylko wyobraźnia! Poniżej możecie zobaczyć propozycje na dodatki papeterii.

Winietki

Coraz więcej Par decyduje się na oryginalne winietki wykonane z przeróżnych materiałów. Jeśli jednak jesteście zwolennikami klasycznych drukowanych tutaj również macie duże pole do popisu. Najbardziej standardową formą są składane winietki stojące. Poza nimi mogą być też te pojedyncze do położenia na talerz, przyczepienia klamerką do kieliszka lub też do włożenia w mały drewniany pieniek czy też nawet szyszkę.

Menu

Jeśli wybieramy menu drukowane mamy dwie najczęstsze opcje- menu pojedyncze leżące, które dostaje każdy gość na swój talerz bądź też menu składane stojące, które stawiamy w różnych odstępach na stole, tak aby każdy gość miał do niego dostęp.

Plan stołów

W ostatnim czasie królują plany stołów stworzone z pojedynczych kartek, które szczególnie pasują do ślubów naturalnych, rustykalnych. Wówczas możemy je np. przypiąć klamerkami do drewnianej ramy lub podkładki. Zdecydowanie bardziej elegancki będzie plan stołów w formie jednego plakatu, który możemy umieścić w stylowej ramie lub wykonać na sztywnej podkładce. Taki plakat także możemy zastąpić pojedynczymi kartkami, które umieścimy na ładnym tle (np. brystolu) i oprawimy pasującą do całości ramą. Na plan stołów możemy również wykorzystać lustro.

Zawieszki/naklejki na alkohol

Kolejnym elementem są ozdobniki alkoholu weselnego, w formie zawieszek lub naklejek. Możemy umieścić na nich samodzielnie stworzone, zabawne teksty lub grafiki.

Podziękowania dla gości

Jeśli decydujecie się na drobne prezenciki dla gości, warto pomyśleć o choćby najprostszej karteczce z wybranym przez Was tekstem, podziękowaniem. Taka zawieszka to niewielki koszt, a z pewnością goście docenią ten gest.

Numery stołów

Przygotowując plan stołów niezbędne są numery, które oznaczą poszczególne stoły. Pamiętajcie, że niekoniecznie muszą być to cyfry- w zależności od motywu ślubu mogą być to nazwy różnych krajów, miast, Waszych ulubionych filmów czy bajek. Numery stołów można umieścić w ramkach nawiązujących klimatem do całej stylizacji.

Dodatkowe tabliczki i plakaty

Aby urozmaicić dekoracje można stworzyć również dodatkowe tabliczki, np. na słodki stół, na stolik z księgą gości, do strefy chillout, etc. Z pewnością podkreślą charakter imprezy i będą kolejnym ciekawym detalem.

Księga gości

Do papeterii zaliczam także księgę gości w formie klasycznej księgi do wpisów gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *