Renata i Waldek

Renata i Waldek – ślub na Zamku Krzyżackim i wesele z motywem kwitnącej wiśni

Renia i Waldek od początku mieli wyraźną wizję stylistyczną swojej uroczystości. Zdecydowali się na motyw kwitnącej wiśni, który wdrożyliśmy w różnorodnych elementach ślubu i wesela.

Ślub cywilny odbył się w nietypowym miejscu, którym były ruiny Zamku Krzyżackiego w Toruniu. Dzięki minimalistycznej, ale eleganckiej dekoracji całość nabrała pięknego charakteru. Do tego para postawiła na personalizację i w miejscu ceremonii goście mogli podziwiać ich wspólne zdjęcia w formie dużych plakatów. Przed ceremonią na gości czekała lampka wina musującego, natomiast czas uprzyjemniała muzyka na żywo. Tak wyrazista para nie mogła zakończyć inaczej ceremonii niż marszem imperialnym!

W dekoracjach sali weselnej zostały wykorzystane przede wszystkim dwa kolory- granat i pudrowy róż nawiązujący do kwiatu kwitnącej wiśni. Do tego dodane zostały akcenty srebra. Charakter sali podkreśliły białe krzesła chiavari, na które zdecydowała się para młoda. Motyw wiśni pojawił się nie tylko w pięknej papeterii, ale także upominkach dla gości. Kobiety otrzymały japońskie wachlarze ze wzorem kwitnącej wiśni, natomiast mężczyźni wiśnie w miodzie w ozdobnym pudełku.

W papeterii pojawił się nie tylko motyw kwiatów wiśni, ale także ulubieńców Reni i Waldka, czyli ich zwierząt domowych. Pojawiły się na okładce księgi gości oraz na plakacie na odciski palców. Na specjalnie zamówienie został też stworzony plan stołów, który przybrał formę drzewka kwitnącej wiśni.

Goście weselni podczas przyjęcia mogli korzystać z atrakcji jaką jest fotolustro. Poza tym zostali zaproszeni do zdjęcia grupowego z zimnymi ogniami. Z pewnością wielką atrakcją był również tort, który został przygotowany dokładnie według instrukcji pary młodej i zawierał nie tylko gałązki kwitnącej wiśni, ale też ich ulubione postaci z japońskich seriali. Tort był prawdziwym dziełem sztuki!

Współpracę z Renią i Waldkiem wspominam szczególnie ze względu na nasz intensywny kontakt w trakcie przygotowań, ale przede wszystkim na ich świetnie pomysły, które wpisują się w moje poglądy na spersonalizowaną uroczystością uwzględniającą pasje zakochanych 🙂

Fot. Dekoracje i detale Kretovych Photography

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *